Nekla - turystyka.nekla.eu

syrena-3.jpg 413c2dbeeeb72bdd304fe5e12b1e3a3d
Dwa pierwsze miejsca syreniarzy z klubu w Turystyczno-Motorowych Mistrzostwach Polski "Bella Rally 2007" 7-9.09.2007
2011-04-03 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię

To była V runda Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski

Startowaliśmy w kategoriach Oldtimer i "Bella Cup" (dla kobiet). Zajęliśmy pierwsze dwa miejsca w kategorii Oldtimer.

Organizatorem imprezy na zlecenie Głównej Komisji Sportów Popularnych Polskiego Związku Motorowego jest Automobilklub Toruński przy współpracy Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych "BELLA" w Toruniu.


Artykuł z "NOWOŚCI"

Kobieta za kierownicę się nie nadaje? Panie startujące w "Bella Rally" udowodniły, że pora w końcu zerwać z krzywdzącym stereotypem. image

Ósma edycja popularnego toruńskiego rajdu tym razem przyjęła nieco szerszą formułę. Do rywalizacji za "kółkiem" stanęli też panowie, gdyż impreza miała rangę kolejnej rundy Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski. Jednak prawie połowę kierowców dwuosobowych załóg stanowiły kobiety.

- Ten samochód odziedziczyłam po ojcu. To właśnie tata zaszczepił we mnie miłość do motoryzacji - mówi Maria Witczak z Mogilna, która wystartowała poczciwą Syreną 104 z 1969 roku.

Zabytkowe auto w toruńskiej imprezie uczestniczyło po raz pierwszy. Jednak nie był to pierwszy rajd, w którym stara Syrenka pokazała, że mimo wieku ma się całkiem nieźle.

- Niech pan nie pyta, który to mój start w tego typu zawodach, bo na pewno się nie doliczę - przekonuje dziennikarza pani Maria. - W zawodach biorę udział od początku lat dziewięćdziesiątych. Syreną przejechałam ładny kawałek Europy. Byłam nawet we Francji.

W rajdach turystycznych liczą się nie tylko próby zręcznościowe na odcinkach specjalnych. Uczestnicy trwającej w sumie przez cały weekend imprezy musieli wykazać się też umiejętnościami korzystania z map, znajomością przepisów ruchu drogowego i wiedzą krajoznawczą. Jak mówią organizatorzy rajdu, impreza miała między innymi na celu pokazanie gościom z całego kraju uroków Torunia i regionu.

Trasa liczyła łącznie 140 kilometrów. Rozpoczynała się w Toruniu, a kończyła się w Pieczyskach. W zmaganiach udział wzięło 30 załóg, m.in. z Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Warszawy, a nawet Chełma. Poza klasyfikacją generalną odrębnie ujęto też prowadzące panie i kierowców zabytkowych oldtimerów.

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
Filtruj komentarze
Czytaj komentarze (0)
grafika
newsletter.jpg d7b2a305d84ca14d2a60736eb27621fb
Ostatnie tematy na forum:
wawa-agraf-03.jpg 1f1a8925cb7d3b266140161572a14fba